Для чого потрібні системи контролю доступу? Поради

Системи контролю доступу (СКД) – це сукупність програмно-технічних засобів, що здійснюють візуальний контроль входу/виходу та переміщення людей чи транспортних засобів, запобігаючи несанкціонованому проникненню на територію об`єкта.

В залежності від типу системи контролю доступу поділяють на: автономні та централізовані. Вибір кожної системи залежить від розмірів об’єкта, кількості у ньому приміщень та в цілому потреб клієнта.

Зазвичай, СКД складаються з таких важливих компонентів: комп’ютера, контролерів (приймають рішення про дозвіл чи заборону доступу в приміщення), програматора, зчитувачів на вхід – вихід. Також додаються окремі замки, електрозащіпки, електромагнітні замки, доводчики, турнікети тощо

Сучасна система контролю та управління доступом легко інтегрується у програму – бухгалтерію. Таким чином, обліковується табель робочого часу працівників. Вона може використовуватися у різних сферах: медичних, на заводі, підприємстві, розважальних закладах, гірськолижних курортах та ін.

Доступ особи на територію, де встановлені СКД, забезпечують ідентифікатори:

  • пластикова картка (з магнітною смужкою або безконтактна);
  • брелок;
  • кодовий замок;
  • біометричний відбиток пальця.

Коротко про те, як працює система контролю доступу. Кожен співробітник чи відвідувач компанії одержує свій ідентифікатор. Тобто свій електронний ключ. Це може бути пластикова картка або брелок, в який вноситься індивідуальний код. Він присвоюється в результаті реєстрації осіб чи працівників, які є на підприємстві.

Для ідентифікації можуть прописуватись такі електронні відомості: ПІБ працівника, організація, посада, фото, вік, в залежності від потреб замовника. Ця інформація вноситься для зберігання у базу даних. При вході у приміщення встановлюються зчитувачі, які передають інформацію в контролер системи для відображення на екрані монітору інформації про права доступу власника ідентифікатора. І на основі цього, система контролю доступу приймає рішення – про вхід особи у приміщення чи вихід на територію об’єкту.

Зауважимо, що на підприємствах, де є багато робітників на виробництві, не доцільно використовувати відбитки пальців. Оскільки, через наявність пилу чи інших забруднень на поверхні пальця, зчитувач може не ідентифікувати власника.

Також можливе використовується кодового замку, при наборі відповідної комбінації цифр, людина потрапляє у приміщення.

Зацікавило? Телефонуйте або пишіть: +38 093 006 17 18 (Viber, Telegram) та +38 068 590 05 20 (What’sApp).

 

*Кодове слово – BEZPEKA


Напишіть нам

×